FRED (Den Haag): Open tot 21:00 uur
CENTRUM (Den Haag): Open tot 18:00 uur
DELFT: Open tot 18:00 uur
MALL: Open tot 20:00 uur
GOUDA: Open tot 18:00 uur
  1. Home
  2. > Boeken
  3. > Thrillers & Spanning
  4. > Literaire thrillers

Schrikkeldag

Inge Spaan
€ 19,99
paperback
OP VOORRAAD
Voor 23:59u besteld, dinsdag bezorgd.
Op voorraad in 2 van onze 5 winkels: bekijk winkelvoorraad
1-Click & Collect
Direct bestellen en afhalen in winkel naar keuze
Ophalen met afhaalcode
Betalen bij afhalen
Voor 23:59u besteld, dinsdag in huis
Direct ophalen: bekijk winkelvoorraad in onze 5 winkels
Vandaag besteld, VANDAAG IN HUIS
Schrikkeldag
Inge Spaan

Omschrijving

Iedere vier jaar gebeurt het weer. Wie is de volgende?
Schrikkeldag is een spannende psychologische thriller van Inge Spaan. Een aanrader voor de lezers van Marion Pauw, Marieke Damen en Angelique Haak.

Op 29 februari 2012 verdrinkt een vijfjarig meisje in een sloot dicht bij haar huis. Vier jaar later kost een fatale woningbrand een geliefde dorpsbewoner het leven. Een jonge man crasht met zijn motor tijdens de schrikkeldag in 2020.

Ieder schrikkeljaar komt een bewoner uit het dorp Warchem onder raadselachtige omstandigheden om het leven. Toeval… of niet? Aafke is als buitenstaander niet overtuigd van het verband, maar wordt meegetrokken in verhalen uit het verleden door haar vriend en dorpsbewoner Stef.

Vastbesloten om achter de waarheid te komen gaat ze op onderzoek uit. Hoewel de wildste geruchten de ronde doen, laat Aafke zich niet zomaar afschrikken. Tot ze anonieme telefoontjes begint te krijgen die haar bang maken. Zou zij dit schrikkeljaar het volgende slachtoffer kunnen zijn?

Over Nooit meer thuis:

‘Een indringende thriller over moederliefde, waarbij je je steeds afvraagt: wat zou ik doen?’ Marelle Boersma

‘Omdat ik precies wilde weten wat er is gebeurd, kon ik het gewoon niet wegleggen. De personages zijn zo herkenbaar dat je bijna gaat denken dat dit iedereen kan overkomen.’ Boekhandel Thomas
Lees meer Lees minder
4.0 - 1 Beoordelingen
Schrikkeldag, bijzonder als het je geboortedag is, maar hé, het zal je sterfdag zijn!
Mevr. C. Kooijman-Van Bakel:
Schrikkeldag. Schrikkeldag komt maar eens in de vier jaar voor. Gelukkig maar voor de inwoners van het dorp Warchem. Sinds 2012 is het namelijk elke vier jaar op deze dag raak: er komt een bewoner op ongelukkige manier om het leven. Het verband is duidelijk, in elk geval voor de bewoners van Warchem. Iedereen is bang om het volgende slachtoffer te worden en ze zien aanwijzingen die hun richting op wijzen die er eigenlijk niet zijn. Dat is wat angst met een mens doet. Angst regeert over gezond verstand. Aafke, geen oorspronkelijke bewoner van het dorp deelt het geloof van de dorpsbewoners niet en schaart de verhalen onder het kopje toevallige ongelukken. Totdat zij haar eerste vreemde telefoontje ontvangt en ook de angst bij haar toe slaat. Ze probeert hard haar best te doen rationeel te blijven nadenken, maar erg goed lukt dit niet. Ze gaat op onderzoek uit, al was het alleen maar om met haar gezonde verstand te bewijzen dat angst niet nodig is. De twee hoofdpersonages Stef en Aafke hebben een relatie, maar erg soepel verloopt de relatie de laatste tijd niet. Aafke vermoedt soms een dubbele agenda van Stef. Of heeft het te maken met de tijd van het jaar waarin de spanningen in het dorp sowieso toenemen als het dichter bij de schrikkeldag komt? Stef is een complexe personage, daar komen we achter als we stukje bij beetje de geschiedenis van Stef en zijn zusje Leonore helder krijgen. Een geschiedenis die zijn sporen wel nagelaten moet hebben. De wisselingen van perspectief tussen Aafke en Stef en de verleden- en tegenwoordige tijd geeft gaandeweg het verhaal steeds meer inzicht. Inzicht dat nodig is om het geheel uiteindelijk te kunnen begrijpen. Het verhaal boeit me en stuurt me. Stuurt me een kant op die ik niet accepteer. Ik kan er veel over zeggen, maar dat zou alles verpesten voor de mensen die Schrikkeldag nog gaan lezen. En dat zou echt jammer zijn! Spoilers zijn nooit wenselijk natuurlijk en in dit geval moet je echt voorzichtig zijn! Inge Spaan hanteert een zeer boeiende en toegankelijke schrijfstijl. Voor mij was het de eerste kennismaking met haar schrijfstijl en dat is heel goed bevallen! Het verhaal hield mijn aandacht gevangen – ik wist dat… ai ik kan het niet zeggen… – en voerde me moeiteloos mee tot het verrassende einde. De plottwist is dan ook echt lekker te noemen! Heerlijk om te lezen!!
Toon alle beoordelingen
Productinformatie
  • ISBN: 9789402714524
  • Auteur: Inge Spaan
  • Uitgave: HarperCollins
  • Jaar van uitgave: 2024
  • Taal: Nederlands
  • Bladzijden: 304
  • Afm.: 140 x 215 x 27 mm
  • Gewicht: 382 gr
  • Artikelnummer: 79179704
Lees meer Lees minder
€ 19,99
paperback
OP VOORRAAD
Voor 23:59u besteld, dinsdag bezorgd.
Op voorraad in 2 van onze 5 winkels: bekijk winkelvoorraad
1-Click & Collect
Direct bestellen en afhalen in winkel naar keuze
Ophalen met afhaalcode
Betalen bij afhalen
Voor 23:59u besteld, dinsdag in huis
Direct ophalen: bekijk winkelvoorraad in onze 5 winkels
Vandaag besteld, VANDAAG IN HUIS
Tevens beschikbaar
Even geduld AUB ...
Laden even geduld aub ...